هلدینگ دکالجستیک در پنجمین اجلاس رؤسای صنعت ساختمان، حمل و نقل، خودرو، راه و شهرسازی موفق به دریافت تندیس زرین اجلاس HETCO و نشان ملی رتبه نخست اعتماد مشتریان در ارایه خدمات منحصر به فرد حمل و نقل جاده‌ای شد.

این اجلاس که از سوی دبیرخانه توسعه صنایع ملی ایران و با حمایت وزارت راه و شهرسازی، شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی بنیاد ریاست جمهوری و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، در محل مرکز همایش‌های بین‌المللی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، شرکت‌های برتر حوزه‌های مختلف بر اساس استانداردها و ارزیابی معیارهای تخصصی، انتخاب و معرفی شدند.

هومن پشنگیان، مدیرعامل هلدینک دکا لجستیک، در سخنرانی خود در این مراسم گفت: دکا لجستیک، زنجیره‌ای کامل و ارزشمند از خدمات 360 درجه لجستیکی را ایجاد کرده است.

وی افزود: هلدینگ دکالجستیک شامل ده شرکت تخصصی زیرمجموعه است که درحال حاضر، در نقش یک شرکت 3PL کلیه ی نیازهای هلدینگ مادر خود را در صنایع مختلف از جمله لوازم خانگی، ساختمان، پتروشیمی و نفت و گاز پوشش داده است.
این ده شرکت زیرمجموعه هلدینگ دکالجستیک، قادرند خدمات خود را با انواع مختلفی از محصولات منطبق سازند و نیازهای سازمان های تولیدی یا خدماتی را در کلیه فرایندهای لجستیکی پاسخگو باشند.

 

هومن پشنگیان، ضمن اشاره به این مسئله که بدون صنعت لجستیک و حمل و نقل، تمام فرایندهای تولیدی و خدماتی کشور ناقص می مانند، ادامه داد: هلدینگ دکالجستیک، یکی از پیشتازان صنعت لجستیک و حمل و نقل کشور است که با ارائه خدمات 360درجه لجستیکی، مسیری یکپارچه را برای ارائه کلیه خدمات جامع، فارغ از محدودیت های جغرافیایی و حجمی، در کل زنجیره تامین، فراهم کرده است.
این هلدینگ، درحال حاضر از 1500 نیروی انسانی متخصص به صورت مستقیم بهرمند است و زمینه ی اشتغال زایی 19000 نفر را به صورت غیرمستقیم در بخش های مختلف صنعت لجستیک و حمل و نقل فراهم کرده است.

 

وی افزود: خدمات حوزه مهندسی لجستیک، انبارش محصول و هوم دلیوری، شرکت حمل و نقل بزرگ‌مقیاس هوشمند، تعمیر و نگهداری وسایل نقلیه جاده‌ای و صنعتی، اپراتور پست داخلی و بین الملل، حمل ونقل سه منظوره مسافری، حمل ونقل بین‌الملل کالا و پلتفرم بازارگاه جامع عرضه و تقاضای بار در حمل و نقل، از جمله بخش‌های اصلی زنجیره ارزش این شبکه جامع است.
مدیرعامل هلدینگ دکالجستیک با اشاره به سرمایه‌گذاری کلان در بخش خرید وسایل نقلیه ملکی و هاب توزیع در سال‌های 1401 و 1402 از سوی این مجموعه بخش خصوصی، تصریح کرد: درصورت عدم حمایت به‌هنگام و همه‌جانبه نهادهای دولتی از فعالان بخش خصوصی صنعت حمل و نقل که سرمایه‌گذاری‌های ارزشمند در این صنعت داشته‌اند، توان و انگیزه بخش خصوصی نیز دچار فرسودگی و اتلاف شده و چالش‌های این حوزه شدت و حدت بیشتری می‌گیرد.


پشنگیان، اضافه کرد: از جمله نقاط تمایز هلدینگ دکالجستیک در صنعت لجستیک کشور می‌توان به برخورداری از 1200 راننده حمل و نقل درون شهری و سفیران این مجموعه، در اختیار داشتن بیش از 300 دستگاه ناوگان ملکی سبک و سنگین با کاربری‌های مختلف، 165 هزارمترمربع انبار در سراسر کشور، 31 هاب توزیع محصولات سبک و سنگین در کلیه استان‌های کشور و بیش از 1200 وسیله نقلیه تحت پیمان برون‌شهری اشاره کرد.

وی در خصوص ایفای نقش دکالجستیک در حوزه مسئولیت اجتماعی گفت: به لطف خداوند دکالجستیک در حوزه مسئولیت اجتماعی نیز توانست زیرساخت‌ها و توان خود را به کار گیرد که استفاده از توان و ظرفیت لجستیکی و حمل و نقل در خدمت‌رسانی به بیش از 2700 خانواده درگیر سرطان در حمایت از مرکز کنترل سرطان ایرانیان(مکسا)، احداث ایستگاه سلامت در مجاورت ورودی شهرهای مواسلاتی به استان اصفهان به منظور ارایه خدمات رایگان به مسافران نوروزی، به‌روزسازی ناوگان حمل و نقل در راستای کاهش آلایندگی‌ها و کاهش مصرف سوخت و انجام اقدامات محیط زیستی از جمله کاهش ردپای کربنی ناوگان و الزام استفاده از مایع اد بلو در سوخت ناوگان، احداث مرکز خدمات ایمنی و آتش‌نشانی در مرکز لجستیک با به‌کارگیری جدیدترین ناوگان و تجهیزات به‌روز به منظور ارایه خدمات صنعتی و جاده ای در صورت بروز هرگونه حادثه مرتبط و احداث نخستین مرکز جامع رفاهیات شبکه سفیران و رانندگان و ارایه خدمات درمانی، ورزشی، استراحتگاه، اسکان، غذا، پیرایش، لباسشویی و خشکشویی به صورت کاملاً رایگان به رانندگان عزیز و زحمتکش به عنوان اقدامی بی‌نظیر در کشور، از جمله اهم فعالیت‌ها و اقدامات دکالجستیک در راستای مسئولیت اجتماعی این هلدینگ بوده است.

لازم به ذکر است اجلاس رؤسای صنعت ساختمان، حمل و نقل، راه و شهرسازی با حضور مسئولان و مقامات دولتی و فعالان اقتصادی در بخش‌های دولتی و خصوصی با رویکرد توسعه کیفیت صنعت ساختمان، حمل و نقل و معرفی دستاوردها و همچنین برترین و تأثیرگذارترین فعالان این حوزه‌ها، برگزار و از سازمان‌های برگزیده در حوزه‌های مختلف تقدیر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *